- Авторозбірка
- Статті
- 19 листопада 2020
Як видалити іржу з автомобіля
Лірична назва залізний кінь повністю відображає дійсність. Основний матеріал для створення машини – це сплави заліза і інші метали. При тривалому контакті з вологою вони іржавіють і перед власником постає завдання як видалити іржу з автомобіля.
Основні осередки
Кузов транспортного засобу повністю виконаний зі сталі. І хоч він покритий декількома шарами лакофарбового покриття та антикорозійними речовинами, назвати цей захист повноцінної не вийде. Постійний контакт з вологою (дощі, сльота, тумани та інше) може викликати появу корозії. Особливо в місцях подряпин, відколів, площин, що труться або навіть неякісної обробки.
Спочатку з'являються жучки на кузові, а якщо не звертати на це увагу, то і всередині зароджуються вогнища. Це вже привід замислитися, як видалити іржу з автомобіля. Уразливі частини – це:
- • нижні частини дверей
- • пороги
- • крила і колісні арки
- • стики деталей
- • кришка капота
- • гальмівні барабани
- • вихлопна система
- • вм'ятини після автоподій і ДТП
- • неякісно оброблені зварювальні шви після ремонту
Своєчасне видалення іржі з автомобіля є мало не найважливішим правилом для автомобіліста. Зволікання загрожує тотальним і наскрізним гниттям корпусу, а це не тільки негарно, але й небезпечно. Жучки на машині – це прояв окислення, мініатюрні осередки, які можна навіть не помітити відразу, а потім дивуватися наявності раковин і навіть дірок. Вони шкодять не тільки власнику, але і продавцю. Товар з такими недоліками буде важко продати за бажану суму. Якщо взагалі таке можливо. Тоді здобувач отримує перевагу в торгах, і має шанси придбати відмінний варіант з дрібним дефектом за меншу суму.
Тим більше, видалення корозії з кузова автомобіля цілком можна провести самостійно в домашніх умовах. Буває, що тільки після розмитнення стають видні «рижики». І якщо покупка прибула з США через весь Атлантичний океан, то цілком можливо, що «зараза» підчепити в дорозі. Тоді видалення іржі з авто неминуче. У запущених випадках краще відправитися на СТО.
Як прибрати іржу з автомобіля самому
З настанням жовтня вологість повітря і кількість опадів на наших просторах зростає. А з приходом морозів і снігопадів на дорогах використовуються агресивні сольові розчини проти ожеледиці. Тому в цей період краще виділити один день для виявлення і видалення корозії з кузова автомобіля. Тим більше, поки по світу гуляє коронавірус і більшість занять стали недоступні. Якщо закралися підозри, що іржавіє машина що робити з цим, то головне не панікувати.
Першим заходом, з якого починається ремонт іржі на автомобілі, є ретельний огляд всіх кузовних компонентів, стиків, зварювальних швів і відсіків, де може скупчуватися вода. Слід звернути увагу руді плями і здуття фарби, а великі прояви будуть видні неозброєним оком. Після того, як проблемні зони позначені можна приступати до безпосередньої обробки іржі на автомобілі.
Перше правило процедури - повна зачистка до неураженого металу. Проводиться вона механічним або хімічним шляхом в залежності від ступеня ураження та доступності. Видалення іржі з кузова автомобіля здійснюється за допомогою такого інструменту:
- • щітки ручні
- • насадки-щітки для «болгарки» або дрелі
- • наждачний папір
- • шліфмашина з кругами
- • стамески, зубила, круги для вирізання
При незначних пошкодженнях досить буде і наждачки, тоді як в критичних випадках знадобитися весь арсенал. Секретів, як прибрати іржу з кузова автомобіля, немає – потрібно очищати від «рудої напасті» всі виявлені ділянки до появи чистого металевого блиску. Це буде ознакою того, що вдалося дістатися до неушкодженого матеріалу. Часом для цього знадобиться розкривати ЛКП в зоні навколо великого жучка. Всі ці дії з видалення корозії з кузова автомобіля провести в домашніх умовах реально.
Хімічний спосіб обробки іржі на кузові
Однак ні в особистому гаражі, ні в майстерні механічна очистка навіть з піскоструминним автоматом не вирішить проблему остаточно. Іржа на машині проникає глибоко всередину, дістатися куди може тільки автохімія. Тому обов'язково зачищене місце обробляється перетворювачами та іншими речовинами. Без хімії не вийде прибрати окислення у важкодоступних зонах - в порожніх деталях (лонжерони, наприклад), водовідвідних отворах.
Існує кілька варіантів, чим обробити машину від іржі:
- • класичний кислотний перетворювач
- • нейтральний рідкий розчин
- • з додатковою захисною плівкою у вигляді гелю
- • з якостями грунтовки
- • паста, яку в подальшому необхідно видаляти
Всі вони наносяться на знежирену суху чисту без пилу поверхню. Перш ніж обробити іржу на кузові автомобіля, важливо вивчити інструкцію з використання і принцип дії. Деякі препарати потрібно змішувати, деякі розбавляти та інше. Одні дають ефект уповільнення поширення, інші ж нейтралізують окислення на мікроскопічному рівні. Обробка іржі на автомобілі «хімією» по-різному впливає на поверхню. Наприклад, є продукція, яка діє як грунт для подальшого фарбування, а є така, яку обов'язково слід змити з оброблених ділянок.
Якщо видалення іржі з кузова автомобіля пройшло успішно можна приступати до фінішної обробки (грунтовці, шпаклівки) і фарбування.
Складні випадки
Коли автомобілісту було не до превентивної обробки корпусу, і він просто прогнив, то єдиним шляхом порятунку залишається відвідування станції техобслуговування для ремонту іржі на автомобілі «хірургічним» способом. Ознаки, за якими впорається своїми силами не вийде, це:
- • розшарування ураженого заліза
- • наскрізні діри великого діаметра (ніби після картечі впритул)
- • відсутність частини деталі, «з'їденої» іржою
Запущена іржа на автомобілі не тільки виглядає огидно, але і стає небезпечною. Крізь отвори в корпус потрапляє вода, яка може спровокувати коротке замикання проводки і вивести транспортний засіб з ладу в найнесподіваніший момент на дорозі. Не кажучи вже про те, що через пошкоджені елементи перестають працювати дверні замки, самі двері не відчиняються, западають фари і трапляються інші неприємності.
Видалення корозії з кузова автомобіля і внутрішніх його частин неможливо без зварювання, різака і запасних листів для латочок. Часом швидше і дешевше замінити кузовний компонент, ніж відновити його. Йдеться перш за все про крила, кришки багажника і капота. Перед тим, як прибирати іржу з автомобіля краще вивчити доцільність цього заходу.
Якщо критичних уражень зазнала рама, стійки кабіни, пороги, то вихід один – різати. Майстер видаляє слабкі відрізки, просто вирізаючи їх. До «здоровим» контактним ділянок застосовується традиційна обробка іржі на кузові з зачисткою і хімічним розчиненням. На порожнє місце приварюється латка аналогічного розміру і товщини. Шви вимагають додаткової уваги. Дрібні нерівності покриваються спеціальною шпаклівкою.
Висновки
Бережна і уважна експлуатація разом з правильним зберіганням допоможе уникнути питань як прибрати іржу з кузова автомобіля. Якщо ж уникнути цього не вдалося, то панікувати в цій справі буде помилкою. Видалення іржі з авто під силу кожному власнику і для цього не потрібно профільну освіту. Будь-які сумніви з цього приводу розвіюються після консультації з майстрами, які підкажуть чим обробити іржу на кузові автомобіля в особистому гаражі. Головне пам'ятати – врятувати майно завжди вийде.
Смотрите также:
- запчасти тойота камри 55 сша
- ford edge разборка
- разборка ford escape mk3
- разборка ford focus 3
- ford fusion разборка
- разборка jetta 6
- запчасти на passat b7 usa
- passat b8 usa
- запчасти тойота камри 70
- запчасти хайлендер
- nissan rogue разборка