- Авторозбірка
- Каталог
- Запчастини CHEVROLET
- Запчастини Chevrolet Volt 2011 - 2015
Розбирання Chevrolet Volt 2011 - 2015
Розбирання Chevrolet Volt 2011 - 2015
466681
FP 1717 900
592276
13463245
178184
22865818
203026
22868207
466683
FP 1717 910
Chevrolet Volt 11-15
Опис моделі
Першу появу на публіці Chevrolet Volt датовано січнем 2007 року. Тоді модель постала на Північноамериканському автошоу як концепт-кар, але незабаром стала першим серійним plug-in гібридом від General Motors. На американський ринок модель надійшла в кінці 2010 року і радикально відрізнялася зовнішністю від концепту. Авто має футуристичний дизайн, належить до класу ліфтбек. На базі Volt по всьому світу продавалися аналоги - Opel Ampera, Holden Volt, Vauxhall Ampera, Buick Velite 5.
До 2015-го модель лідирувала в США в сегменті плагін-гібридів. У тому ж році завершилося виробництво Volt першого покоління, про яке піде мова в тексті.
Комплектації
Попри те, що у 2010-му році паралельно вийшов на ринок Nissan Leaf, це було вперше коли саме американський виробник автомобілів представив plug-in hybrid. Напевно тому комплектація всього одна - базова. Але порівнювати стандартний Volt і будь-який інший бензиновий автомобіль по набору базових функцій буде неправильно. Заводських опцій у гібрида Chevrolet набагато більше.
Рушійною силою у ліфтбека є електромотор потужністю 149 кінських сил. Трансмісія Voltec 4ET50 - це автоматична коробка передач з однією швидкістю і 4 режимами їзди. Розроблена General Motors АКПП стала революційним технічним рішенням, яке значно збільшило ККД двигуна. Харчується електродвигун від літій-іонної батареї. Перші два роки Volt оснащувався акумулятором на 16 кВт-годин, з 2013 по 2014 роки потужність підвищилася до 16,5 кВт-годину, а у 2015-му - до 17,1 кВт-годин. Запас ходу першого покоління моделі становить максимум 80 км. Коли батарея сідає, в роботу включається 1.4 літровий бензиновий двигун сімейства EcoFLEX. Volt - строго передньопривідний автомобіль.
Дизайн Volt цілісний і простий. Авто виглядає монолітним і стрімким. З деталей екстер'єру виділяються вузькі та розкосі головні фари, протитуманки, поворотники дублюються в дзеркалах. Решітка радіатора хромована. Зарядний роз'єм з кришкою розташувався трохи збоку лівого переднього колеса. Дверні ручки виконані в колір кузова. Кришка багажника піднімається вгору разом із заднім склом. Стандартна опція - це спойлер на кришці багажника. Дзеркала мають підігрів і електрорегулювання.
Інтер'єр Volt виконаний в сучасному стилі. Салон просторий, але вміщує 3 пасажирів і водія. Обшивка салону виконана з преміальних тканин, в певних місцях зустрічаються хромований декор. За комфортну атмосферу відповідає кондиціонер. Підігрів сидінь є опцією за додаткову плату. Свята святих, водійська зона, технологічна і функціональна. Рульове колесо обшите шкірою, під ним достатньо місця для високих людей і навіть є «зона відпочинку» для ніг. Сидіння регулюються в 6 напрямках, а водійське ще й по висоті. Між водійським кріслом і переднім пасажирським обов'язково є підлокітник. На задньому ряду така опція буде за додаткову плату.
Потрапити в автомобіль можна без ключа, аналогічно і закрити всі двері. Все це можливо завдяки спеціальному брелоку Volt. Досить наблизитися або віддалитися від авто, щоб система спрацювала. Двигун запускається з кнопки. На повністю цифровій приладовій панелі виводяться крім основних показань ще й дані про рівень заряду батареї. Інтерактивність Chevrolet Volt проявляється і в інших елементах. Так, мультимедіа можна управляти голосовими командами. Бортовий комп'ютер моментально налагоджує бездротовий зв'язок з гаджетом водія, що дозволяє контролювати показники моделі в дорозі. З іншого боку, технологія дає можливість прослуховувати через 6 динаміків улюблену музику зі смартфона. На центральній консолі розташувалися 2 LCD-монітора. Також на борту присутнє FM / AM та супутникове радіо, MP3 і CD плеєри, навігація OnStar turn-by-turn.
На допомогу водієві відряджені ціла система електронних асистентів. Більшою мірою їх робота спрямована на мінімізацію ризику аварії. Серед іншого доступні іммобілайзер, ABS, асистент гальм. Парктронік ззаду і спереду доступний тільки за додаткову плату. Аналогічно і система попереджає лобове зіткнення або утримання в смузі. Щоб авто не викрали, працює центральний замок і сигналізація. Якщо крадіжці запобігти не вдалося, то вбудована система відстеження підкаже де шукати Volt.
До появи другого покоління модель не отримувала ніяких оновлень і рестайлінг.
Агрегати
Вибору серед силових установок Volt просто немає. Основна «робоча конячка» - це мотор, здатний на піку видавати 149 к.с. і 370 Н-м крутного моменту. Разом з літій-іонною батареєю і трансмісією двигун входить в одну систему - GM Voltec. Аналогічне поєднання зустрічається також у Cadillac ELR. Батарея заряджається від електромереж побутового призначення, тобто змінним струмом напругою 110-250 Вольт. Розташовується джерело енергії в днищі кузова, розподіляючись рівномірним шаром по всій площі. Таким чином досягається підвищена стійкість. Щоб повністю зарядити батарею необхідно всього 4 години. Запас ходу тільки на електриці становить 60 - 80 км в залежності від режиму їзди, максимальна швидкість - 161 км/год, розгін до 100 км/год - за 8 секунд. Економія енергії в бензиновому еквіваленті - близько 2,4 л/100 км.
Коли рівень заряду падає нижче 30%, в справу вступає допоміжний атмосферний бензиновий агрегат EcoFLEX LUU об'ємом 1.4 літра. Цей двигун з мінімальним викидом вихлопних газів належить до сімейства 0 (нуль) від Opel. Його потужності в 80 «конячок» досить, щоб не тільки подовжити поїздку, але і зарядити акумулятор. Мотор обертає 55-кіловатний генератор, який і заряджає батарею і змушує працювати електродвигун. По суті ДВЗ завжди працює на холостих обертах. Підключається бензиновий агрегат автоматично також при швидкості понад 48 км/год. Тоді мотори працюють паралельно і модель досягає свого максимуму як за швидкістю, так і по дальності поїздки - 610 км при 100% зарядженій батареї та повному бензобаку (35 л).
Трансмісія Volt - це автоматична КПП з однією швидкістю, передача зусиль від двигуна до коліс відбувається за принципом планетарного редуктора.
Недоліки та поломки
На свій час Volt був практично ідеальним плагін гібридом. Динамічний зовнішній вигляд, просунутий функціонал, комфортний салон. Якщо використовувати його для поїздок на роботу і по магазинах, то кращого авто просто не придумати. Обслуговування вимагає тільки ходова частина, а бензиновий агрегат з причини своєї «легкої» роботи вимагає заміни масла кожні 30 000 км.
При підвищенні навантажень і з часом стають помітні недоліки. Найпоширеніша проблема виникає з електромотором. Після 130 000 - 150 000 км пробігу може статися вихід з ладу підшипника ротора. Батарея має гарантію 240 000 км безвідмовної роботи при ідеальній експлуатації. Після цього рубежу акумулятор починає деградувати. Ремонт електричної силової установки обходиться в середньому в одну третю вартості нового Volt. Тому з метою економії доводиться використовувати модель як звичайний автомобіль з ДВЗ. Інший неприємний момент трапляється з радіатором охолодження. Приблизно кожні 30 000 км його потрібно чистити, інакше вийде з ладу вся охолоджувальна система.
Ходова частина достатньо надійна - якщо слідувати інструкції з експлуатації та проводити регулярні заміни витратних матеріалів, то непередбачених ситуацій не відбудеться.
Головним недоліком для наших реалій є кліренс Volt - всього 120 мм. Це значно звужує можливості подорожувати. Хоча і є «гірський» режим трансмісії. Незручністю вважаються розділені задні крісла. Через масивний центральний тунель можливості розмістити п'ятого пасажира просто не було. Іноді нарікання викликає недостатньо великий багажник і шум під час їзди. Комусь не подобається маленька максимальна швидкість в 160 км/год. Але це більше проблеми на любителя.
В цілому ж, Chevrolet Volt постає надійним і зручним авто для різних категорій водіїв. Якщо не порівнювати його з більш сучасними гібридними моделями інших виробників. У сегменті гібридних автомобілів почався справжній бум і після 2015-го майже кожен автовиробник обзавівся власною плаг-ін моделлю.
Безпека
Допомагати водієві в плані безпеки покликані безліч електронних помічників, зокрема системи:
- Контролю стабільності роботи двигуна - для забезпечення рівного ходу.
- Тяги провідних коліс - для подолання бездоріжжя.
- Допомоги гальм - для посилення ефекту від натискання педалі.
- ABS - щоб гальма не застопорило.
- Вентильовані гальма - щоб не було перегріву дисків і колодок.
Опціонально можна додати систему запобігання лобовим зіткненням та моніторинг утримання в смузі. Всі разом це становить Safety System від Chevrolet. З такими помічниками водієві залишиться тільки насолоджуватися водінням і дорогою.
За безпеку відповідає також і конструкція кузова. Передня і задня частини максимально поглинають кінетичну енергію удару, тоді як з боків приховані посилені прути. По всьому периметру салону розташувалися 10 подушок безпеки - з боків, на торпедо і кермі, на рівні колін і голови. Ремені безпеки індивідуальні, кожне крісло має підголівник. На задньому ряду сидінь передбачено кріплення для дитячого крісла.
Всі двері Volt закриваються і відкриваються дистанційно з брелока. Закривається аналогічно і кришка багажника. Також з пульта включаються габарити та ходові вогні. Щоб авто не викрали, є іммобілайзер, GPS-трекер, сигналізація.
Краш-тести
Доцільність всіх встановлених систем і пристроїв безпеки підтвердило тестування IIHS. Chevrolet Volt першого покоління в цілому вдало пройшов випробування. Слабким місцем виявилася зона водія - всього лише допустимий рівень.
Тип краш-тесту | Оцінка |
Лобове зіткнення (сторона водія) | Advanced 4/5 |
Помірне лобове зіткнення | Good 5/5 |
Бічне зіткнення | Good 5/5 |
Перекидання на дах | Good 5/5 |
Підголівники та сидіння | Good 5/5 |
На допустимому базовому рівні оцінюється система запобігання лобовим зіткненням. Всі подушки спрацьовують вчасно та уберігають водія і пасажирів від серйозних травм або переломів.
Конкуренти
- Nissan Leaf
- Toyota Prius
- Honda Insight 2-го покоління
Пізніше з'явилися й інші гібриди, які й забрали пальму першості у Chevrolet.
Плюси та мінуси
Остаточний вплив на рішення про покупку Chevrolet Volt надає порівняння переваг і недоліків.
Плюси моделі:
- Економія пального
- Високий рівень безпеки
- Безліч опцій і функцій в одній комплектації
- Простота обслуговування
- Надійність агрегатів і батареї
- Якісне і багате оздоблення салону
Мінуси такі:
- Невеликий запас ходу тільки на батареї
- Низький дорожній просвіт
- Дорогий ремонт в разі необхідності
- Невелика максимальна швидкість
Висновки
Chevrolet Volt першого покоління має хороший попит і є одним з найбільш затребуваних гібридів. Він довів свою надійність і витривалість мінімальною кількістю поломок і нарікань. Свідчать про це і продажі тисячами примірників. Всі хто бажають отримати економічний автомобіль, який можна зарядити вдома, вибирають саме цю модель. Сприяє цьому і доступна ціна на старі варіанти. Отримати у своє розпорядження автомобіль з сучасним інтер'єром і зовнішнім виглядом за суму в близько $14 000 буде вдалою справою. Chevrolet Volt першого покоління досі залишається актуальним як в США, так і в Європі.
Часті питання про розбирання Chevrolet Volt 2011 - 2015
Так, скористайтесь пошуком автозапчастини на автомобіль за каталогом або зв'яжіться з нашим менеджером в будь-якому магазині для підбору VIN. В наявності 862 товарів.
Ми надаємо гарантію на всі товари. Повернути або обміняти будь-який товар безкоштовно можна протягом 14 календарних днів (включно) з дня отримання замовлення покупцем. Доставка зі шроту здійснюється по всій Україні, також є самовивіз у Києві та Одесі.
У продажу оригінальні запчастини на іномарки та аксесуари з розбирання, тому проблем при встановленні не буде. Ви можете порівняти нову деталь із різних авто та замовити необхідну.
У широкому асортименті нашого складу представлені оригінали комплектуючих Chevrolet Volt 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 років випуску, а також Chevrolet Volt 2016, 2017, 2018, 2019 років випуску.
✅ Категорія товарів | Розбирання Chevrolet Volt 2011 - 2015 |
✅ Кількість товарів у каталозі | 3183 |
✅ Середня ціна товарів | 61 USD |
✅ Ціна найдешевшого товару | 0 USD |
✅ Найдорожчий товар | 980 USD |
✅ Середній рейтинг товару | ✅14130 оцінок ✅ 4.8 |